O nas

Firma Paweł Budnicki PHZ „Vega” została zarejestrowana  z dniem 01.01.1991 roku. W latach 80-tych Właściciel Firmy pracował  we Francji i kontakty, które tam nawiązał, postanowił wykorzystać do działalności biznesowej na własny rachunek. 

Pracując we Francji Właściciel PHZ „Vega” zauważył duże możliwości dla polskiego eksportu przemysłowych odlewów z żeliwa i innych metali. Polska w owym czasie miała znaczny nadmiar niewykorzystanych mocy produkcyjnych w przemyśle odlewniczym i przynoszone przez Firmę PHZ „Vega” konkretne propozycje produkcji eksportowej spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem. Początkowo działalność  Firmy była typowo agencyjna a eksport prowadzony był przez Firmę „FORTIS”. W roku 2007 współpraca z Firmą „FORTIS” została rozwiązana i Firma PHZ „Vega” prowadziła już od tego czasu działalność eksportową całkowicie samodzielnie. 

Dominującym klientem Firmy od początku działalności była francuska Firma „Pont-A-Mousson”, która w roku 1986 przejęta została przez francuski koncern „Saint-Gobain”, obecny na większości rynków światowych. Firma „Pont-A-Mousson” stała się jednym z wydziałów „Saint-Gobain” pod nazwą „Saint-Gobain PAM”.  

„Saint-Gobain PAM” jest jednym z największych na świecie producentów  rur żeliwnych do transportu wody pitnej i kanalizacji.

Firma Paweł Budnicki PHZ „Vega” jest jednym z poważniejszych dostawców odlewów żeliwnych, które wykraczają poza zakres produkcyjny „Saint-Gobain PAM” a są niezbędne do kompletowania realizowanych projektów. 

Naszym najważniejszym produktem eksportowym od czasu założenia Firmy  są śruby żeliwne, które służą do montażu rurociągów. 

Firma PHZ „Vega” dostarcza do swoich odbiorców wyroby z żeliwa i stali wykorzystywane w przemyśle, budownictwie, kolejnictwie. 

W roku 2006 uruchomiliśmy produkcję rdzeni odlewniczych a od roku 2017 zorganizowaliśmy własną ekipę specjalistów  monterów-spawaczy i prowadzimy prace remontowe i inne inwestycyjne na obiektach Saint-Gobain PAM we Francji.

Ze względu na możliwy dalszy rozwój Firmy i zmieniającą się sytuację rynkową rozważamy przeniesienie działalności do Firmy PHZ „VEGA” Spółka z o.o.. W związku z rosnącymi wymaganiami klientów, Właściciel zadecydował o wdrożeniu Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą PN – EN ISO 9001. System ten pozwolił nam na prowadzenie Firmy na jak najwyższym poziomie zarządzania, organizacji oraz świadczenia usług jak również produkcji przy uwzględnieniu wymagań klientów.